Jak korzystać z zasobu

Zobacz również:

PIERWSZE KROKI W ARCHIWUM


Wypełnij i podpisz Zgłoszenie użytkownika zasobu oraz rewersy (jeśli już wiesz jakie materiały Cię interesują). Prześlij je do nas na adres: rewersy@opole.ap.gov.pl. Przygotowane materiały będą na Ciebie czekać w czytelni.

| więcej

FORMULARZE


Aby skorzystać z zasobu, należy wypełnić (w formie tradycyjnej lub elektronicznej) stosowny formularz. Na naszej stronie udostępniamy do pobrania konieczne dokumenty oraz wzorce formularzy elektronicznych.

| więcej

CENNIK USŁUG


Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i cennikiem oferowanych przez Archiwum Państwowe w Opolu usług. Archiwum przeprowadza również kwerendy (poszukiwania materiałów archiwalnych) dla instytucji i osób prywatnych.

| więcej

Zasady udostępniania

Zasady udostępniania materiałów archiwalnych w Archiwum Państwowym w Opolu regulują następujące przepisy:

Zasady udostępniania w skrócie

Z dniem 29 października 2021 r. uruchomiliśmy elektroniczny system rezerwacji miejsc w czytelni – zarówno w budynku przy ul. Zamkowej 2, jak również w Groszowicach, ul. Gorzołki 8:

System Rezerwacji Archiwum Państwowego w Opolu

Aby skorzystać z zasobu należy najpierw przesłać wypełniony formularz Zgłoszenie użytkownika mailem na adres: rewersy@opole.ap.gov.pl.

Pobierz Zgłoszenie użytkownika w wersji elektronicznej (pdf)


Zasady korzystania z czytelni w skrócie

Czytelnia w budynku przy ul. Zamkowej będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00 w poniedziałki, środy i piątki. We wtorki w godz. 9.00-18.00 i czwartki w godz. 9.00-17.00

Czytelnia w budynku przy ul. Gorzołki jest czynna w środy w godz. 8.00-15.00

Przerwa na wietrzenie Czytelni codziennie w godz. 11.30-12.00

 

 

 

Pobierz Regulamin korzystania z materiałów archiwalnych w wersji elektronicznej (pdf)